מעקב GPS וניטור רכבי קירור

מערכת מעקב GPS וניטור רכבי קירור מאפשרת ניהול ציי רכב ומשאיות קירור ע”י מערכת ניהול וחיישנים אלחוטיים המתקשרים ליחידת השליטה המרכזנית ברכב.

המערכת מבוססת שירותי ענן לכן ניתן לשלוט במערכת מכל מקום ע”י עמדת ניהול אינטרנטית ע”י גישה מדפדפן אינטרנט ואפליקציות לטלפונים ניידים מסוג אנדרואיד (Android) ואפל (iOS) . המערכת מתאימה לציי רכבים, משאיות קירור, מכולות  וסחורה בשינוע. 

מערכת מעקב GPS מדווחת בזמן אמת את מיקום הרכבים, נתוני החיישנים, התראות של חריגת טמפרטורה, חריגה ממסלול, תחקור היסטוריית נתונים ועוד. המערכת ניתנת להרחבה ומתאימה לציי רכב קטנים, בינוניים וגדולים. 

עמדת הניהול כולל הצגה של מיקום הרכבים על מפה, המערכת אף כוללת אפליקציה לנהג לדיווח על תחילת נסיעה וסיום נסיעה כדי להפעיל אוטומטית את ההתראות לחריגת טמפרטורה מתנאי הסף בזמן שיש סחורה בתא הקירור של הרכב ולהפסיק את ההתראה כאשר אין סחורה ברכב. דבר זה מאפשר ניטור אספקה בקירור ( Cold Chain Monitoring) יעיל ואמין, ללא צורך בהפעלה ידנית של ההתראות ממרכז השליטה.

העובדה שחיישני הטמפרטורה והלחות הם אלחוטיים מאפשרת למקם את החיישן בחלל ארגז הקירור של המשאית ללא צורך בהשחלה של חוטים ליחידת השליטה המרכזית. יחידת הגישה המרכזית יכולה לתמוך בקליטה של עשרות חיישנים אלחוטיים ולכן גם במשאיות שיש להם חללי  קירור רבים, ניתן למקם בכל חלל קירור חיישן טמפרטורה והוא ייקלט ע”י יחידה הגישה המרכזית. יחידת הגישה המרכזית כוללת GPS ונתוני מיקום ה GPS נשלחים בחיבור סלולרי לשרת המערכת הנמצא בענן.

ההתראות במערכת מוצגות בעמדת הניהול והאפליקציות וגם קיימת אפשרות לשליחת התראות באמצעות SMS או דואר אלקטרוני לנמענים מוגדרים מראש.

בשונה מיחידת רישום טמפרטורה מקומית הכוללת הדפסה של דוח הנסיעה מנקודת העמסת הסחורה לנקודת פריקת הסחורה. במערכת זו המידע זמין וניתן להציג באופן גרפי את מסלול הנסיעה של הרכב כולל הצגת הטמפרטורה בכל נקודה במסלול הנסיעה, כך גם אפשר לשלב עצירות נוספות וליצור דוחות מותאמים לכל לקוח באופן ספציפי. ולכן קל יותר לנהל מסלולים הכוללים מספר נקודות העמסה ומספר נקודות של פריקה. 

קצב דגימת הטמפרטורה במערכת היא של 3 עד 5 דקות ומתאים לתקן 126 של משרד הביאות הדורש קצב דגימה של לא יותר מ 15 דקות.